Hayal Katibi Program Rehberi, Tasarım Rehberi, Yöresel Fotoğraf Sitesi logosu
Aranacak Bölüm: Ara Metni:

Python
Python
780
Benzer Başlıklar

Python


Python yorumlanmış, etkileşimli, nesne yönelimli, genişletilebilir programlama dilidir. Bu netlik ve çok yönlülük olağanüstü bir programlama kombinasyonu sağlar hemde ücretsizdir.
Python nesnel, yorumlanabilen, modüler ve etkileşimli bir programlama dilidir.
Girintilere (indentation) dayalı basit sözdizimi, dilin öğrenilmesini ve akılda kalmasını kolaylaştırır. Bu da ona söz diziminin detayları ile vakit kaybedilmeden programlama yapılmaya başlanabilen bir dil olma özelliği kazandırır.
Modüler yapıyı, sınıf sistemini ve her türlü veri alanı girişini destekler. Hemen hemen her türlü platformda çalışabilir. Python ile sistem programlama, kullanıcı arabirimi (GUI) programlama, web programlama, uygulama ve veritabanı yazılımı programlama gibi bir çok alanda yazılım geliştirebilirsiniz. Büyük yazılımların hızlı bir şekilde prototiplerinin üretilmesi ve denenmesi gerektiği durumlarda da C ya da C++ gibi dillere tercih edilir bir yapıya sahiptir.
Guido van Rossum tarafından geliştirilmeye 1990 yılında  başlanmıştır. Günümüzde Python Software Foundation çevresinde toplanan gönüllerin çabalarıyla devam ettirilmektedir.

Python is an interpreted, interactive, object-oriented, extensible programming language. It provides an extraordinary combination of clarity and versatility, and is free and comprehensively ported.


Programın Web Sayfasına Git
Fotoğraf Galerisi

Bu Konuya Yapılan Yorumlar

Yorum Ekle


Anahtar Kelimeler
programming programming-language object-oriented rapid-application-development pyton programı indir python nedir python dili python ide python programlama python code python indir
, performance: