Hayal Katibi Program Rehberi, Tasarım Rehberi, Yöresel Fotoğraf Sitesi logosu
Aranacak Bölüm: Ara Metni:

Vim
Vim
850
Benzer Başlıklar

Vim


Vim verimli metin düzenlemeyi etkinleştirmek için inşa edilmiş yapılandırılabilir bir metin editörüdür. Çoğu UNIX sistemleri ile dağıtılan vi editörü gelişmiş bir sürümüdür.  Vim sık sık ", programcı editörü" olarak adlandırılır.  Ama sadece programcılar için değil. Vim düzenleme yapılandırma dosyaları e-posta yazmaktan, metin düzenleme her türlü yazı işlemleriniz için idealdir. Vim çok basit bir (Not Defteri gibi) şekilde çalışması için yapılandırılabilecek bir yapıya sahiptir.

 

Vim ("Vi IMproved") is an advanced text editor that allows syntax highlighting, word completion and has a huge amount of contributed content. Vim offers several ?modes? for editing with efficiency. This makes vim a non-user-friendly application but it is also a strength. The normal mode binds alphanumeric keys to task-oriented commands. The visual mode highlights text. The command-line mode offers more tools (for search&replace, defining functions, etc.) Vim comes with complete help.


Programın Web Sayfasına Git

Bu Konuya Yapılan Yorumlar

Yorum Ekle


Anahtar Kelimeler
development programming text-editor developer-tools code-editor syntax-highlighting vim text editör vim editor geliştirici araçları kodlama programları kod yazma programı basit programlama programı basit text ediör
, performance: