Hayal Katibi Program Rehberi, Tasarım Rehberi, Yöresel Fotoğraf Sitesi logosu
Aranacak Bölüm: Ara Metni:

NetBeans
NetBeans
888
Benzer Başlıklar

NetBeans


Netbeans, çok geniş bir kullanıcı tabanı, büyüyen topluluğu, dünya çapında yüze yaklaşan ortakları olan başarılı bir açık kaynak kod projesidir. Sun Microsystems, NetBeans açık kaynak kodlu projesini Haziran 2000 yılında başlatmış olup halen projelerin ana sponsorudur.
Günümüzde iki ürün bulunmaktadır : NetBeans IDEsi ve NetBeans Platformu.
NetBeans IDEsi programcıların yazma, derleme, hata bulma ve yüklemelerini sağlayan bir araç olan geliştirme ortamıdır. Java ile yazılmış olmasına rağmen herhangi bir programlama dilini destekleyebilir. NetBeans IDEsini genişletmek için çok sayıda modül bulunmaktadır. NetBeans IDE nasıl kullanıldığına ilişkin hiçbir sınırlama bulunmayan ücretsiz bir üründür. Php, java, javascript, Groovy ve Ruby gibi popüler yazılım dillerini desteklemektedir.

Ayrıca halihazırda bulunan NetBeans Platformu, modüler ve genişletilebilir yapısıyla büyük masaüstü yazılımları üretmede kullanılır. ISV ortakları platforma kolayca entegre edilebilen pluginler sağlarlar. Bunlar kendi araç ve çözümlerini gerçekleştirmede de kullanılabilir.A free, open-source Integrated Development Environment for software developers. You get all the tools you need to create professional desktop, enterprise, web, and mobile applications with the Java language, C/C++, and even dynamic languages such as PHP, JavaScript, Groovy, and Ruby. NetBeans IDE is easy to install and use straight out of the box and runs on many platforms including Windows, Linux, Mac OS X and Solaris. The download section conveniently offers prepackaged bundles/installers for each supported programming language containing only required plugins.


Programın Web Sayfasına Git

Bu Konuya Yapılan Yorumlar

Yorum Ekle


Anahtar Kelimeler
development php ide java ruby cpp groovy php editor açık kaynak php editör javascript editörü açık kaynak yazılım editörü ücretsiz yazılım editörü netbeans editör indir netbeans hakkında bilgi netbeans nedir
, performance: